Чому виникає алергія - mira.sumy.ua

Чому виникає алергія

Схильність до утворення в організмі спеціальних імунних клітин і імунних білків, що відповідають за виникнення і розвиток алергічних реакцій, зумовлена цілим рядом причин.

Виділяють такі основні фактори ризику її виникнення:

Генетична схильність. Якщо у вашій родині один з батьків страждає на алергію, то алергія у дитини може проявитися з ймовірністю в 30%. Якщо алергія є у двох батьків, то цей відсоток підвищується до 60!

Професійні та побутові алергени. Алергія може виникнути через різні з’єднання і самостійні речовини, які можуть негативно впливати на людський організм. Ось ці елементи і з’єднання названі вченими найнебезпечнішими: формальдегід, сполуки хрому, солі платини, пігменти, органічні сполуки, які у своєму складі містять фтор, фосфор і хлор, фенолформальдегідні смоли. Потрібно відзначити, що багато деталей комп’ютера зроблені саме з цих сполук, і вони при нагріванні потрапляють у повітря в невеликих кількостях.

Ще одне джерело алергії побутовий пил. Він дуже небезпечний. З упевненістю можна сказати, що в пилу містяться сотні, якщо не тисячі, алергенів. Паління. Люди, які схильні до алергії повинні відмовитися від паління, а також обмежити своє перебування в місцях для курців. Статистика підтверджує те, що при палінні людина вдихає лише 15% диму, всі інші 85% потрапляють у повітря. Таким чином люди, як не палять, схильні до ризику захворіти, у них також можуть розвинутися алергічна реакція через тютюновий дим.

Інфекції верхніх дихальних шляхів. Після перенесеного інфекційного захворювання верхніх дихальних шляхів, людина може захворіти на алергію. Віруси при хворобі потрапляють до слизової оболонки дихальних шляхів і ушкоджують її, а це, в свою чергу, дає можливість алергенам вільно туди проникати. Крім цього, якщо людина хворіє інфекційними захворюваннями верхніх дихальних шляхів, то у неї загострюється реакція на різкі запахи і подразнюється слизова оболонка. Дуже часто у пацієнтів можна спостерігати розвиток алергії у вигляді нападів кашлю, кон’юнктивіту, алергічного риніту.

Стресові стани і різні сильні емоції здатні викликати загострення нападу алергії або атопічного дерматиту. Але, крім того, подібні обставини можуть навіть спровокувати виникнення таких недуг у людей, які мають схильність до їх розвитку. Дані фактори не розглядають, як провідні причини алергії, але вчені при цьому на сто відсотків упевнені, що вони можуть посилити патогенні реакції імунної системи.